אודות

הסיפור שלנו

יומי סושי ליין, הינה מסעדה שמגישה ספיישל סושי וסושי בהרכבה עצמית. הסניף הראשון שהוקם לפני שנה בהרצליה על ידי יומי (יום טוב) בוסי, בצמוד למסעדת מאי פלייס המיתולוגית, הינו סניף דגל וחלק מהרשת שמונה כרגע 5 סניפים מלבד הרצליה ישנם ארבעה סניפים נוספים, בכפר סבא, רמת גן, תל אביב ולאחרונה פתחנו את סניף פתח תקווה שמהווים חלק מעשרה סניפים אורגניים שיהיו סניפי הדגל של המותג.

בסניפי הרשת של יומי סושי ליין, תמצאו תפריט עשיר אך קולע על טהרת ה-fast food במתכונת של משלוחים ואיסוף עצמי. ישנם סושי בהרכבה עצמית וספיישל רולים. בדרך הזאת, הלקוחות שלנו נהנים ממחירים נוחים ושירות מהיר שמשרת את החך ואת האהבה לאוכל המסורתי.
דיגלט, פיקצ'ו, מיאו, זאנגוס, ארבוק. לא, אלו לא רק שמות של פוקימונים, הסדרה היפנית המיתולוגית, אלא שמות של מנות ביומי סושי ליין, ששאבה לא מעט מן השמות למנות המנצחות שלה מן הסדרה המצוירת המיתולוגית.
כיום ברשת יומי סושי ליין יש קצת פחות מ-30 עובדים, אשר מתמקדים כולם בהכנה ושינוע של סושי. כל סניף מוציא ביום ממוצע כ-300 מנות סושי, כולם באמור במשלוחים ואיסוף עצמי בלבד.

איך הכל התחיל?!

את מלאכת הסושי למדו יומי ואשתו, כאשר ניהלו מסעדה במחוז צ'אנג מאי שבצפון תאילנד בשם מאי פלייס. המסעדה הגישה פיוז'ן של אוכל תאילנדי וישראלי, וכן גם סושי שלמדו היישר מן המקורות על ידי טבחים יפניים. לימים החליטו להעביר את המסעדה שלהם לישראל, ופתחו לפני קצת יותר מעשר שנים את מסעדת מאי פלייס בהרצליה וכאמור אחריה את אחותה הקטנה יומי סושי ליין.

בשנת 2020 המלאה אתגרים שהעולם טרם ידע הוקם הסניף הראשון. 
עם קונספט פשוט וטוב שנלקח מהניסיון הקולינרי של יומי ולינה יחד עם הניסיון המקצועי והעסקי שרכשו השניים עם השנים. לאור הביקוש ולאור ההצלחה של הסניף הראשון הכשירו הזוג טבחים, מנהלים ועובדים נוספים על מנת להעביר בצורה מושלמת את ה- dna שעליו הקימו את הטעמים והשירות שכולנו אוהבים והקימו את הסניף השני בכפר סבא, ואז את יומי סושי ליין רמת גן ואת סניף יומי סושי ליין תל אביב ולאחרונה את סניף פתח תקווה .

0 +
רולים וקומבינציות
0 +
פרודוקטים טריים
0
סניפים
0 +
מנות ביום
loading...
דילוג לתוכן